БАТЬКАМ


Рекомендації батькам щодо усунення та профілактики агресивної поведінки у дітей:

1. Перш за все, проаналізуйте власну поведінку і стиль відносин між членами сім'ї. Діти копіюють поведінку своїх батьків.

2. Виключіть перегляд агресивних імпортних мультфільмів, і тим більше дорослих фільмів жахів або трилерів, за винятком дитячих мультфільмів з «доброякісною» агресією, в яких навчають, як постояти за себе.

3. Приділяйте час і увагу своєму малюкові! Це дозволяє відчути дитині, що для вас вона найважливіша і улюблена в світі. Відчуття власної значущості і цінності для батьків формує у дитини здорову нервову систему, самооцінку і доброзичливе настрій. Хоча б 15-20 хвилин в день батьки повинні присвячувати своїй дитині і тільки йому, забувши про свої "дорослі" справи. Це може бути і гра, і бесіда, і читання книги, будь-яке загальне заняття.

4. Не зловживайте зауваженнями. Замість того, щоб говорити як не треба робити, говорите як треба робити.

5. Не слід вести розмови про агресивність дитини при сторонніх людях і вже тим більше - при однолітках. Це тільки підвищить зосередженість дитини на цій особливості її характеру, і додасть відчуття приреченості і неприйняття себе значущими близькими. Нехай це його якість стане вашою спільною роботою. Це додасть дитині відчуття впевненості, захищеності, емоційної близькості і довіри до вас.

6. Поясніть дитині, чому не можна битися, кусатися, обзиватися, а також кидати в інших дітей іграшки та книжки. Потім розкажіть і покажіть малюкові, якої поведінки ви від нього чекаєте: поцілуйте його, обійміть, поговоріть з ним. Поясніть дитині, як відчуває себе той, кого вдарили або вкусили. Розкажіть, чому потрібно вести себе спокійно.

7. Припиняйте агресію, як з боку своєї дитини, так і з боку інших дітей, спрямовану на вашого малюка.

Якщо ви бачите, що ваш малюк б'ється, то найбільш ефективним буде зауваження, що складається з трьох частин: накази припинити неналежну поведінку ( «Перестань битися!»), Причини, по якій це потрібно зробити ( «Дітям боляче, коли ти їх б'єш») , і альтернативний варіант поведінки. Само собою зрозуміло, що необхідно дізнатися, яка причина нападу вашої дитини. Адже може бути, що він справедливо захищав себе або свою власність. В такому випадку необхідно морально підтримати свого малюка, може бути допомогти йому відстояти його інтереси, а також пояснити, як можна це робити конструктивним способом.

8. Навчіть дитину способам вираження гніву в прийнятній формі. У практиці психологів під час навчання агресивних дітей конструктивним способам вираження гніву використовуються такі напрямки:

- вчать дітей прямо заявляти про свої почуття «... Чим більше гніву вихлюпнеться в словах, тим менше його залишиться, щоб проявити потім через брехню, злодійство, секс, наркотики і всі інші зразки настільки поширеного сьогодні пасивно-агресивної поведінки» (Р. Кемпбелл) ;

- висловлювати гнів в непрямій формі, за допомогою ігрових терапевтичних прийомів;

- перенесення почуттів на безпечні об'єкти (цього рекомендується навчати в основному маленьких дітей, які не завжди можуть оформити в слова свої думки і тим більше почуття). Тут в арсеналі дорослої повинні бути гумові іграшки, каучукові кульки, які можна кидати в ванну, наповнену водою, подушки, поролонові м'ячі, мішень з дротиком, «стаканчик для крику», шматок м'якого колоди, молоток і цвяхи, спортивний інвентар і т.д .

Всі ці предмети потрібні для того, щоб дитина не направляла гнів на людей, а переносила його на неживі предмети, виплескувала його в ігровій формі.

9. Не застосовуйте силу. Застосовуючи по відношенню до дитини тілесні покарання, ви тим самим дозволяєте йому бити інших.

10. Не втрачайте самовладання. Якщо кожен раз, коли дитина починає битися, ви виходите з рівноваги, незабаром він зрозуміє, що можна привернути вашу увагу за допомогою агресивної поведінки.

11. Не торкайтеся до дитини в той момент, коли ви злі на неї. У таких ситуаціях краще піти в іншу кімнату. Там ви зможете звільнитися від гніву способами, про які не будете потім шкодувати. Наприклад, промовивши свій гнів або продихати його.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

ЯК ПРАВИЛЬНО ДИХАТИ ПРИ ПАНІЧНИХ АТАКАХ? Раптова поява почуття страху смерті і незрозумілою сильної тривоги може бути обумовлено реакцією ве...